Zalety pieluch flanelowych

Niedługo na świat miało przyjść moje pierwsze dziecko. Długo się z mężem zastanawialiśmy nad tym, jaki rodzaj pieluch wybrać. Pieluszki jednorazowe były bardzo drogie, a do tego zaśmiecały środowisko naturalne. Zdecydowaliśmy się w takim razie na pieluchy wielorazowe. Zdziwiłam się, gdy okazało się że jest bardzo duży wybór takich pieluch z różnych materiałów.

Kupno pieluch flanelowych dla noworodka

Pieluchy flanelowePoradziłam się w tym temacie kilku znajomych mam, wszystkie poleciły mi pieluchy flanelowe. Dowiedziałam się od nich, że flanela to niezwykle delikatny i hipoalergiczny materiał, który nie wywołuje podrażnień nawet u noworodków i niemowląt z wrażliwą skórą. A co najważniejsze są one niezwykle chłonne, dzięki czemu zabezpieczają ubranka dziecka przed plamami i mokrymi niespodziankami. Dodatkowo są one bardzo tanie i można je dostać w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Dzięki swojej trwałości i wytrzymałości wystarczy zakupić kilkanaście sztuk, które z pewnością wystarczą do końca okresu pieluchowania przez dziecko. Postanowiłam iść za dobrą radą moich koleżanek i zakupić takie pieluszki. Pieluchy flanelowe faktycznie okazały się świetnym wyborem. Zauważyłam to już od pierwszego dnia życia mojego dziecka. Wybrane przeze mnie pieluchy były bardzo wygodne, zarówno dla mojego dziecka, jak i dla mnie. Młodzi rodzice z pewnością poradzą sobie z ich odpowiednim zakładaniem.

Sprawdziłam również, że bardzo szybko się je pierze. Flanelę bez problemu można prać nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza, dzięki czemu wszystkie plamy po fekaliach spierają się bez problemu a pieluszki pozostają higienicznie czyste. W ciepłe dni wysychają one w zaledwie kilkanaście minut i nie wymagają prasowania, co było dla mnie bardzo wygodne i praktyczne. Szczególnie w pierwszych dniach po porodzie.