Wygodny parking zautomatyzowany

Zapewnienie uczestnikom imprezy miejsc parkingowych było zawsze ogromnie męczącym zajęciem, gdyż wielokrotnie zdarzało się, iż na wyznaczonym terenie parkowały osoby nieupoważnione. Nawet mimo wielu interwencji ochrony czy nawet policji, nigdy nie udało nam się zapanować nad tym problemem, dlatego od jakiegoś czasu zaczęliśmy zastanawiać się nad wprowadzeniem automatycznego systemu parkingowego.

Nowoczesny zautomatyzowany system parkingowy

Parkingi automatyczneAutomatyczne systemy parkingowe były wykorzystywane na wielu obiektach, zarówno biurowych jak i użytkowych, i sprawdzały się tam świetnie, gdyż umożliwiały dostęp wyłącznie osobom upoważnionym do pozostawienia pojazdu na terenie parkingu. Parkingi automatyczne były zwykle wyposażone w elektroniczne szlabany, umożliwiające wjazd na teren parkingu tylko za okazaniem biletu wstępu, czy karty dostępowej, a wszelkie próby wjazdu na tak zabezpieczony teren były traktowane jak wtargnięcie na teren prywatny, i dość dotkliwie karane. Zautomatyzowane parkingi posiadały również mnóstwo udogodnień, spośród których bodaj najbardziej popularnym był system zajętości miejsc, który na bieżąco monitorował ilość dostępnych miejsc parkingowych. Wszelkie informacje o ilości miejsc były wyświetlane na dużych monitorach, umieszczonych w wygodnym dla kierowców miejscu tak, by nie przeszkadzać w prowadzeniu pojazdu.

Instalacja takiego systemu parkingowego wiązała się z dość dużym nakładem pracy, gdyż wymagane było zamontowanie czujników nacisku pod miejsca parkingowe, więc było to zadanie dość niewygodne w przypadku montażu takiego systemu w istniejących obiektach. Jednak były one na tyle wygodne i popularne wśród użytkowników, iż zwykle znacznie poprawiały zadowolenie osób korzystających z takiego udogodnienia.