wozy paszowe

Sprzedawca naciągacz

Któregoś dnia na naszej wsi pojawił się pewien człowiek. Biała koszula, krawacik, istny elegancik. Zaglądał do każdego gospodarstwa i oglądał je dokładnie, po czym mówił, że sprzeda nam w dobrej cenie schładzalniki do mleka, i inne gospodarskie przedmioty.

Sąsiad kupił od niego wozy paszowe

wozy paszoweOpowiadał, że ma je w super cenie, ponieważ teraz ich firma jest nowa i wychodzi na rynek z dobrymi rozwiązaniami dla ludzi. Sąsiad kupił od niego wozy paszowe. Z kolei sąsiadka chciała kupić rozrzutniki obornika. Istna sielanka, wszystko tanio i dobrze. Kto by pomyślał. Ja zastanawiałem się nad zakupem, przyznam, bo bardzo pięknie mówił. Jednak z czystej ciekawości sprawdziłem w internecie ceny schładzalników itp. Okazało się, że oferowali w sklepach internetowych cenę o wiele niższą niż ten sprzedawca naciągacz. I to w sklepach przedmioty te wyglądały jeszcze lepiej. I za o wiele niższą cenę. O nie, postanowiłem tak tego nie zostawiać. Wybrałem się na wieś i wszystkim opowiedziałem, jak ten człowiek chce sobie żerować na czyjejś niewiedzy. Sąsiad był zszokowany. Tego dnia nasz pan biznesmen pojawił się znowu na wsi. Chcieliśmy grzecznie z nim porozmawiać, jednak chyba wyczuł co się dzieje i zaczął uciekać. Na szczęście na rachunku u sąsiada był numer telefonu. Odebrała jego żona i opowiedzieliśmy jej co się stało. Sąsiad oddał mu wóz i kupił w sprawdzonym sklepie, przy okazji zwróciły mu się jego pieniądze. Ja z zakupem moich schładzalników jeszcze się wstrzymam, może będzie gdzieś jakaś promocja. A sąsiadka nie mogła uwierzyć, że tak miły pan chciał nas oszukać. Teraz dwa razy wszystko sprawdzam zanim kupię. A jak kupuję, to porządne rzeczy. Ostatnio znalazłem w dobrej cenie przyczepy skorupowe, i dokonałem zakupu. Jestem zadowolony, że nie przepłaciłem. A pan naciągacz więcej się u nas nie pojawił.

Podobno jego żona nie miała pojęcia o tym, że pobiera aż tak wysokie ceny od ludzi. Zadzwoniła nawet nas przeprosić w jego imieniu. On tego nie zrobił. Nawet się nie pofatygował. Wstyd mi jest za takich ludzi, którzy korzystają z naiwności.