Skuteczne ocieplenie pianką PUR

Sporo osób po wybudowaniu domu zauważa, że nawet wtedy gdy ich system grzewczy pracuje na pełnych obrotach to w ich domu i tak temperatura nie jest zbyt wysoka. Dodatkowo jeśli się ogrzewanie wyłączy to bardzo szybko dochodzi do wyziębienia budynku. Świadczy to o niczym więcej jak o tym, że nie posiadamy odpowiednio efektywnej izolacji termicznej.

Nowe metody ocieplania poddaszy

izolacje poddasza pianką purJednym z głównych błędów jakie popełniają osoby decydujące się na wybudowanie domu jest to, że ocieplają oni jedynie ściany z zewnątrz. Natomiast pomijane są stropy oraz poddasze. Jest to kardynalny błąd ponieważ to właśnie przez te elementy budynku uchodzi najwięcej ciepła. Oczywistym jest bowiem, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Jeśli jednak pominęliśmy kwestię ocieplania poddaszy w czasie budowania domu to nie oznacza, że nie możemy nic z tym zrobić. Obecnie w naszym kraju funkcjonują firmy oferujące izolacje poddasza pianką PUR. Pianka ta jest nakładana przy użyciu specjalistycznego sprzętu i jest to jedyny minus tego rozwiązania ponieważ oznacza to, że nie możemy takiej pianki nałożyć samodzielnie. Poza tym pianka poliuretanowa ma same plusy. Przede wszystkim doskonale izoluje. Jednak dodatkowo warto zaznaczyć, że ten materiał jest niezwykle lekki przez co nie będzie nadmiernie obciążał naszej konstrukcji nawet jeśli zastosujemy kilka warstw. Jest to szczególnie istotne w przypadku budynków drewnianych czy domów kanadyjskich.

Bardzo ważną zaletą pianki poliuretanowej jest to, że materiał ten nie przejawia właściwości łatwopalnych. Dzięki temu będziemy mogli z powodzeniem stosować go w pobliżu kominów, rur od instalacji grzewczej czy też przy instalacji elektrycznej. Od jakiegoś czasu produkuje się również taką piankę, która jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną.