Rower dla dziecka

Jazda na rowerze to umiejętność, która sprawia zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wiele radości. Jednak, jest to rzecz, której trzeba się nauczyć. Przede wszystkim, należy wiedzieć, jak utrzymać równowagę na dwóch kółkach, co na początku nie jest takie proste. Jak może w tym pomóc rower biegowy dla dzieci?

Jakie zalety posiada tak zwany „biegacz”?

rowerek biegowy dla dwulatkaNaukę jazdy na rowerze warto zacząć już od najmłodszych lat. Z tego względu powstało wiele udogodnień dla dzieci, takich jak rowery na czterech kółkach czy tak zwane biegacze. Taki rowerek biegowy dla dwulatka będzie idealnym startem do nauki równowagi oraz koordynacji ruchowej. Nie posiada on napędu, czyli pedałów. Dziecko musi odpychać się przy pomocy swoich nóg. Dzięki naprzemiennym ruchom kończyn może jechać coraz szybciej. W ten sposób ćwiczy także umiejętności motoryczne oraz rozwija dwie półkule mózgowe. Rowerki biegowe wykonane są z lekkich materiałów, takich jak aluminium czy drewno. Z tego powodu są o wiele bezpieczniejsze od klasycznych rowerów z całym mechanizmem. W razie upadku, naszemu dziecku nie stanie się krzywda i samo będzie mogło podnieść przewrócony sprzęt. Plusem jest także to, że najmłodsi nie mogą jechać tak szybko, jak na zwykłym rowerze. Napędza je siła własnych nóg, która w wieku kilku lat nie jest jeszcze zbyt duża. To idealny pojazd na krótkie wycieczki i długą zabawę na zewnątrz. Dba on także o kondycję naszego dziecka i odpowiednią ilość ruchu. Biegacze to idealny sprzęt dla najmłodszych.

Rowerki biegowe stają się coraz bardziej popularne. Jest to świetny sposób na rozwój umiejętności motorycznych naszego dziecka oraz jego koordynacji ruchowej. Już od najmłodszych lat dzieci mogą poruszać się na takim rowerku, aby nauczyć się utrzymywania równowagi. To poskutkuje dużo szybszą nauką jazdy na klasycznym rowerze.