Przytulanki sensoryczne dla dzieci

Już w pierwszych dniach życia malucha można stymulować jego procesy poznawcze za pomocą w pełni bezpiecznych przytulanek sensorycznych. Delikatne materiały, z których są zrobione i wystające, miękkie elementy zachęcają niemowlęta do chwytania a wypełnienie delikatnymi granulkami dodaje nowych wrażeń dotykowych.

Czy przytulanki sensoryczne są potrzebne dzieciom?

przytulanka sensorycznaPoza ubrankami czy pampersami ważne jest zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki przed przyjściem dziecka na świat. Kupując pluszaki dla niemowlaka trzeba upewnić się, żeby były w stu procentach bezpieczne i nadawały się dla niego już od pierwszych dni życia. Przytulanka sensoryczna to idealny zakup, który nie tylko zostanie towarzyszem malucha od pierwszych chwil, ale również pomoże mu w prawidłowym rozwoju. Pluszaki te są zrobione z delikatnych, certyfikowanych materiałów, dzięki czemu są idealne do przytulania w nocy, a ich dodatkowe elementy są dla dziecka interesujące oraz zachęcają je do chwytania. Kontrastowe kolory pobudzają wzrok, który jeszcze nie do końca rozpoznaje bardziej skomplikowane kształty. Stymulowanie zmysłów dziecka wspomaga jego rozwój, a nie ma dla malucha lepszego sposobu na naukę, jak poprzez zabawę. Pojawiają się modele przytulanek sensorycznych wydających dźwięki lub posiadające święcące elementy. Warto jednak dopasować zabawkę do wieku dziecka. Przez pierwsze miesiące życia najważniejszym celem zabawek sensorycznych jest stymulowanie jego zmysłu dotyku i nauka chwytania.

Dzięki swojej roli przytulanki sensoryczne to doskonały pomysł na prezent do wyprawki dla malucha. Mają na celu nie tylko towarzyszyć mu w zabawie, ale też pomagać mu w rozwoju. Dziecko z chęcią będzie dotykało, przytulało i chwytało części zabawki, aby stymulować swoje zmysły i zacząć poznawać świat.