Podłoże tarasu z trawy

 

Taras jest bardzo przydatnym i ważnym elementem domu, a odpowiednio zaaranżowany będzie dodatkowo jego piękną ozdobą. Na co zwrócić uwagę podczas jego projektowania? Jakie elementy będą najważniejsze podczas wyboru wyposażenia? Wszystko zależy od naszych pomysłów, ponieważ możliwości jest wiele.

Jak zaaranżować taras?

sztuczna trawa na tarasPodczas aranżacji tarasu, ważne, by pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu, które uchroni nas od niespodziewanego deszczu. Dużą zaletą jest posiadanie przestronnej przestrzeni, na której możemy swobodnie się poruszać, jak również umieścić wygodny komplet wypoczynkowy dla większej liczby osób. Ważnym elementem będzie dobór odpowiedniego podłoża i tutaj najbardziej popularnym rozwiązaniem będzie sztuczna trawa na taras, która jest bardzo trwała oraz odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne (zmienna temperatura, wilgoć, mocne promienie słoneczne). Dzięki sztucznej trawie możemy cieszyć się piękną zielenią na tarasie przez cały rok. Jest ona przede wszystkim świetną dekoracją, jak również izoluje podłoże przed zimnem i wilgocią. Trawa nadaje się do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego, a dzięki dostępnej różnorodności, każdy z nas z łatwością wybierze coś dla siebie. Kolejną zaletą jest łatwość w pielęgnacji, ponieważ sztucznej trawy nie trzeba przycinać, nawozić czy podlewać, należy tylko pamiętać o jej trwałym montażu do podłoża za pomocą kołków i wkrętów, tak by trawa była stabilna i nie przesuwała się podczas naszego ruchu.

Sztuczne trawy do złudzenia przypominają prawdziwe trawniki, dlatego też z dnia na dzień pozyskują coraz to więcej zwolenników, którzy wybierają właśnie taki rodzaj podłoża do swojego tarasu, ogrodu czy balkonu. Sztuczną trawę można w wygodny sposób docinać na konkretny wymiar w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.