Ozdabianie choinki bombkami szklanymi

Święta Bożego narodzenia to ten magiczny czas, kiedy chcemy być razem z rodziną i wspólnie cieszyć się tym czasem. Zazwyczaj przed samymi świętami w Polsce występuje tradycja strojenia choinki za pomocą bombek i innych ozdób. Jest to bardzo piękna tradycja, znana u nas już od wielu lat.

Bombka choinkowa szklana

bombki choinkowe szklaneNajpopularniejszą ozdobą na choinkę jest bombka choinkowa, która najczęściej wyrabiana jest ze szkła. Wprawdzie na rynku można kupić także bombki wykonane z innych materiałów, takich jak plastik i inne tworzywa sztuczne, jednak bombki choinkowe szklane najlepiej prezentują się na drzewku choinkowym. Szklane bombki pięknie odbijają światło lampek choinkowych na ich wypolerowanych powierzchniach. Matowe powierzchnie plastikowych zamienników nie mają podobnego efektu. Na szkle często oprócz ogólnego koloru występuje jakiegoś rodzaju zdobienie. Bardzo ładnie wyglądają szczególnie te wykonane z brokatu, ale także ciekawie prezentują się zdobienia wygrawerowane. Sam grawer na szklanej bombce to dość skomplikowany proces, głównie ze względu na cieniutką powierzchnię, którą urządzenie grawerujące nie może przebić. Bombki występują w różnych odcieniach i barwach. Szczególnie ciekawie wyglądają ich różnorakie kompozycje. W Polsce od lat działa kilka fabryk bombek. W okresie przed świętami zapraszają one często dzieci, aby samodzielnie uczestniczyli w procesie ich wyrobu i samodzielnie wykonali choć jedną z nich.

Maluchy niezwykle chętnie korzystają z takiej wizyty uczestnicząc aktywnie w wycieczkach szkolnych zorganizowanych w tym temacie. Własnoręcznie wykonana bombka pozostaje pamiątką na całe życie, która może przez wiele lat zdobić naszą wigilijną choinkę. Można na niej umieścić jakiś ładny rysunek lub własne imię, przez co stanie się dla nas jeszcze cenniejsza.