Opinie o pracodawcach na portalach internetowych

Na pewno każda osoba, która szuka pracy słyszała o Gowork. Jest to portal internetowy, na którym pracownicy mogą wyrazić opinię o pracodawcy. Korzysta z tego portalu wiele osób, które poszukują pracy, aby sprawdzić, czy opinie o danym pracodawcy są pozytywne, przed czym się przestrzegać i czy ogólnie warto tam pracować. Często prowadzone są także dyskusję z innymi pracownikami.

Co zrobić aby zdobyć lepszą opinię na Gowork

gowork lepsze opinieZ portalu nie zawsze są zadowoleni sami pracodawcy, gdyż często na jaw wychodzi wiele rzeczy, o których, woleli ly nikomu nie mówić. Chociaż niekiedy takie opinie są także cenne dla pracodawcy, któremu zależy na dobrej jakości pracy i często z takiego portalu może się dowiedzieć, że coś jest nie tak. Taki pracodawca może chcieć zmienić coś w swojej firmie, aby opinie były lepsze. Jeśli chodzi o gowork lepsze opinie mogą wyrazić teoretycznie tylko pracownicy, jednak tak naprawdę to nikt tego nie weryfikuje. Zdarza się, że osoby wynajęte przez pracodawcę celowo wypisują tam dobre opinie, aby polepszyć wizerunek danego zakładu. Trzeba jednak przyznać, że taki proceder jest raczej nielegalny i nie odzwierciedla prawdy. Dużo lepszym sposobem na poprawienie opinii są zmiany w firmie. Wtedy opinie zaczną się z czasem zmieniać same. Taki pracodawca staje się ceniony wśród pracowników co przyciąga do zakładu wielu cennych fachowców, którzy zwiększą potencjał osobowy w firmie.

W obecnym czasie to pracownik dyktuje warunki, dlatego pracodawcom powinno zależeć, żeby opinia o nich była rzetelna i raczej pozytywna. Dobrze, że są takie portale, na których można to zweryfikować, jednak nie są one idealne. Często dochodzi tam do manipulacji pracowników, których słusznie zwolniono, jednak w wyniku zemsty kłamią na portalu odnośnie jakości pracy w zakładzie.