zdjęcia

Nieudana fotografia ślubna

Nie ma chyba nic gorszego od chwili, kiedy stwierdza się, że wynajęty przez nas fotograf ślubny się nie sprawdził. Są to bowiem chwile, których przecież nie da się powtórzyć. Nie da rady jeszcze raz wykonać zdjęć podczas ceremonii zaślubin czy też podczas wesela. Nie ma takiej możliwości.

Odpłatne wykonywanie zdjęć na ślubach

zdjęciaNie dziwi więc, że kiedy ktoś nie jest zadowolony z efektu, jaki zaprezentował fotograf ślubny z Wrocławia, naprawdę nie jest miły. Z jednej strony, trzeba zrozumieć, że czasami fotografia ślubna może nie odpowiadać wymaganiom tylko i wyłącznie dlatego, że po prostu fotograf miał inne wyobrażenie o tym, czego oczekują młodzi, a oni też mieli w rzeczywistości inne oczekiwania i wyobrażenia o tym, co otrzymają. Tutaj ważna jest komunikacja i żeby wszystko sobie wyjaśnić na czas. Z drugiej jednak strony, zdjęcia ślubne mogą być po prostu źle wykonane i na to już rady nie ma, to znaczy – to jest wówczas wyłącznie winą fotografa. Oczywiście, każdy może mieć gorszy dzień, jednak przeważnie takie niedoróbki są spowodowane po prostu tym, że ktoś nie ma opanowanego warsztatu. Nie nauczył się jeszcze robić odpowiednio dobrze zdjęć. Nie powinien się wówczas zabierać za odpłatne wykonywanie zdjęć na ślubach. Niedopuszczalne jest na przykład, żeby dać nowożeńcom zdjęcia, na których osoby mają czerwone oczy. Nie mogą też pojawić się zdjęcia poruszone czy nieostre.

Profesjonalizm widać także po wyborze odpowiednich zdjęć do oddania Młodym. Przecież nie wszystkie zdjęcia się nadają do pokazania. Fotograf ślubny nie ma obowiązku i raczej nikomu nie daje wszystkich zrobionych przez siebie fotografii.

Więcej o zdjęciach ślubnych można znaleźć na www.sacalobra.pl