Niesamowita technika decoupage

Wybierając się na wakacje początkowo moim planem był jedynie wypoczynek. Niestety przez wzgląd na niezbyt sprzyjającą pogodę zamiast opalania, byłam zmuszona znaleźć sobie inne zajęcie. Nie miałam pojęcia, jak bardzo mnie ono wciągnie i wpłynie na moją przyszłość!

Wspaniałe cechy lakieru do decoupage

lakier do decoupage do spękańNad polskim morzem w sezonie wakacyjnym nie zawsze świeci słońce. Wybierając się na letni odpoczynek człowiek wierzy w to, że czego jak czego, ale słońca mu nie zabraknie. Pełna nadziei na leniwe wylegiwanie się na leżaku nad polskim morzem wykupiłam ofertę wczasową w niedużym pensjonacie blisko plaży. Trzy pierwsze dni to prawdziwe , wymarzone wakacje – spacery po plaży o zachodzie słońca, zbieranie muszelek, wygrzewanie kości w promieniach słońca. Trzy pierwsze dni były piękne  a potem…deszcz, wiatr, wiatr, deszcz i burze. I tak przez okrągły tydzień. Na szczęście w miejscowości w której wypoczywałam w okresie wakacji działał miejscowy ośrodek kultury. Znalazłam ogłoszenie , że w okresie wakacji można zapisać się na zajęcia artystyczne. Wybrałam grupę zajmującą się technika decupage. Po dosyć szybkim opanowaniu tego sposobu dekorowania przedmiotów przyszedł czas na eksperymenty. Instruktorka na trzecich zajęciach zaproponowała, aby wprowadzić do pracy coś zupełnie zupełnie nowego, jak lakier do decoupage do spękań. Po obejrzeniu kilku prac wykonanych przy pomocy tego lakieru nie byłam pewna czy dam sobie radę, ale za oknem grzmiało, wiało, padało wiec cóż było robić? Moja szkatułka ozdobiona pięknym decupagem z motywem kremowych róż miała przejść metamorfozę. Ostrożnie, miękkim pędzlem zaczęłam nakładać na skrzyneczkę lakier do decupagu do spękań. Efekty przerosły moje oczekiwania. Skrzyneczka zaczęła nabierać wyglądy starej, popękanej greckiej amfory. Lakier do decupagu do spękań jest naprawdę wspaniałym artykułem plastycznym pozwalającym osiągnąć ciekawe efekty artystyczne.

Dzięki tym zajęciom odkryłam w sobie nową pasję oraz talent. Technika decoupage spodobała mi się tak bardzo, że po powrocie do domu postanowiłam zająć się rękodziełem artystycznym. Cały czas staram się szkolić i doskonalić w tej dziedzinie. Udało mi się nawet otworzyć swój pierwszy, mały sklepik ze swoimi rękodziełami. Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ moje małe dzieła sprzedają się, jak świeże bułeczki!