Najlepsze zabawki edukacyjne

Dzieci uczą się niemalże od samego urodzenia. Każdy dzień jest dla nich okazją do poznania nowej rzeczy, dlatego należy podtrzymywać tą naturalną ciekawość dzieci do wiedzy i rozwoju. Dlatego najlepiej dawać im mądre zabawki.

Charakterystyka edukacyjnych zabawek

zabawki edukacyjnePierwsze miesiące życia dziecka mijają głównie na budowaniu relacji z rodzicami i poznawaniu własnego ciała i jego możliwości. Im dziecko starsze, tym bardziej się interesuje otaczającym światem. Od około trzech lat można dzieciom dawać zabawki edukacyjne, które poza zabawą, uczą maluchy języka, liczb, liter, czy przekazują wiedzę o świecie. Zabawka musi być oczywiście dostosowana do wieku i możliwości malucha, bo tylko wtedy dziecko będzie miało z niej pożytek. Dla najmłodszych dzieci są to najczęściej zabawki interaktywne, gdyż maluchy lubią kiedy jakiś przedmiot wydaje dźwięki. Mogą to być na przykład przytulanki z wbudowanymi czujnikami mowy, które zachęcają dziecko do powtarzania za nią. Mogą uczyć języków obcych, nowych słów z zakresu podstawowej wiedzy o relacjach międzyludzkich, albo głośno wypowiadać cyfry i litery. Dla starszych dzieci edukacyjne zabawki uczą tabliczki mnożenia, ortografii, czy wiedzy o świecie zwierząt. Mogą to być gry planszowe, lub zręcznościowe pozwalające dziecku ćwiczyć refleks. Świetne są zabawki, którymi może się dziecko bawić z rodzicem, albo rodzeństwem, gdyż to dodatkowo buduje i wzmacnia relacje. Ogólnie zabawa ma zbawienny wpływ na dzieci, dlatego należy dawać im najlepsze zabawki.

Wszystkie zabawki jakie dajemy swoim pociechom, powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty potwierdzające ich jakość. Szczególnie duże znacznie to ma przy bardzo małych dzieciach, dlatego najlepiej je kupować w sprawdzonych sklepach z zabawkami.