Najlepsze deski do prasowania

Nie wszyscy lubią prasować. Zdecydowanie łatwiej prasuje się na desce do prasowania. Nie obciążamy wtedy naszego kręgosłupa. Do prasowania musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości deskę. Jeśli mamy żelazko parowe musi to być deska do żelazek parowych, tylko taka będzie w odpowiedni sposób generować parę. Takie Żelazka możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych z artykułami do domu jak i na stronach internetowych.

Ceny desek do prasowania

deska do żelazek parowychKażda pani domu powinna mieć w domu żelazko oraz porządną i dużą deskę do prasowania. Każda deska do żelazek parowych ma regulację wysokości. Są one bardzo łatwe w składaniu i rozkładaniu. Można je rozłożyć na wysokości od 70-100 cm. Ponad to długość blatu powinna wynosić co najmniej 120 cm, a szerokość standardowa ma 38 cm. Konstrukcje stalowe są bardzo stabilne. Blat zrobiony jest z siatki i pokryty poszewką bawełnianą dzięki czemu lepiej odprowadzana jest para. Waga standardowej wielkości deski wynosi ok 8 kg. Popularne deski mają zdejmowane pokrowce, które można prać. Ponadto wszystkie deski mają zabezpieczenie przed niekontrolowanym złożeniem podczas użytkowania. Deski mają na nóżkach osłonki gumowe dzięki czemu nie ślizga się deska podczas prasowania. Niektóre deski mają stojak na żelazko oraz antenkę, do której możemy przymocować kabel od żelazka. Cena za deskę do prasowania wynosi od 150 do 350 zł.

Deska do prasowania powinna znaleźć się w każdym domu. Nawet jest nie jesteśmy zwolennikami prasowania to czasami niektóre ciuchy wymagają właśnie wyprasowania w wysokiej temperaturze. Do tego niezbędne są deski, na której możemy wyprasować daną rzecz. Pościele oraz ręczniki musimy prasować żelazkiem z funkcją pary, która najlepiej zabija bakterie. Dlatego deska musi być odpowiednia do tego typu żelazek.