Kompletne wkłady apteczne

Czym jest apteczka pierwszej pomocy wie każdy i najczęściej jest kojarzona z plastrami, bandażami i wodą utlenioną. Jednak to bardzo podstawowe jej wyposażenie, bo w dobrych apteczkach znajduje się dużo więcej produktów medycznych.

Czym się różnią wkłady do apteczek?

wkład do apteczki din 13157Wybierając apteczkę do domu, firmy, czy do samochodu, najlepiej się kierować tym co zawiera w środku, a nie jak wygląda. W sprzedaży możemy znaleźć apteczki metalowe, plastikowe, albo w formie średniej wielkości toreb zapinanych na zamek. Polskie prawo nie mówi nic na temat ich wyposażenia więc firmy produkują lepsze i gorsze apteczki, a klienci mogą wybierać zgodnie z własnymi wymaganiami. Najlepszy jest wkład do apteczki din 13157, ponieważ spełnia normy unijne, które nakazują co musi się w nim znaleźć. Taka apteczka wszędzie się przyda, ponieważ posiada wszystkie niezbędne artykuły. W Polsce nikt nie będzie sprawdzał co się znajduje w apteczce, ale w niektórych krajach zachodnich, może być przeprowadzona kontrola, w trakcie której trzeba będzie pokazać co zawiera wkład. W apteczka spełniających normę din 13157 znajduje się zestaw jednorazowych plasterków o różnej wielkości, kilka bandaży zwykłych i elastycznych, chusty trójkątne z materiału i flizeliny, nożyczki oraz jednorazowe rękawiczki lateksowe, które należy zakładać w trakcie udzielania pomocy obcej osobie. Na pewno w niej będą ustniki do wykonywania sztucznego oddychania i koc ratunkowy, którym się przykrywa ciężko ranne osoby do momentu przyjazdu karetki.

W sklepie medycznym możemy kupić całą apteczkę z wyposażeniem, lub tylko sam wkład. Jeżeli zostaną zużyte jakieś poszczególne artykuły, to można je dokupić, lub nawet uzupełnić apteczkę o produkty, które według nas będą przydatne w danym miejscu.