Karnisze metalowe podwieszane

 

Karnisze podwójne stosujemy do zawieszania na oknie jednocześnie firan oraz zasłon. Karnisze są wykonywane z trzech podstawowych materiałów: metalu, tworzywa sztucznego oraz drewna. Na rynku mamy dostępne karnisze o różnej ilości szyn. Najczęściej spotykane karnisze to karnisze pojedyncze i podwójne. Karnisze podwójne są najczęściej podwieszane.

Zawieszanie karnisza podwójnego

karnisze metalowe podwójneKarnisze montowane są na trzy sposoby: rozporowo, montażem na śruby oraz montażem podwieszanym. Montaż podwieszany jest także montażem z zastosowaniem śrub. Karnisze metalowe podwójne są także montowane na wsporniki. Są to specjalne wsporniki nazywane wspornikami prostymi. Wybór rodzaju montażu karnisza jest zależny od ciężkości firan zawieszonych na karniszu podwójnym. Jeżeli chcemy zamontować karnisz podwójny i na karniszu chcemy zawiesić krótkie firanki i krótkie zasłonki bez problemu możemy zdecydować się na montowanie rozporowe. Jeżeli na karniszu podwójnym chcemy zawiesić długie zasłony lepiej zdecydować się na montowanie karnisza na śruby. Montowanie karnisza na śruby ingeruje w ściany, jednak daje pewność stabilności montażu karnisza. Karnisze metalowe podwójne są dobierane do każdego rodzaju okien. Karnisze metalowe dobrze prezentują się z oknami drewnianymi i oknami PCV. Karnisze metalowe podwójne i pojedyncze bardzo dobrze wyglądają z każdym rodzajem okna. Karnisze metalowe są bardzo dobrym elementem wykończeniowym oraz dekoracyjnym każdego wnętrza.

Mimo iż coraz więcej osób wybiera rolety jako element dekoracyjny okien, karnisze nie tracą na popularności. Karnisz pojedynczy lub podwójny także bardzo dobrze pasuje do okien na których są rolety. Karnisze metalowe są znacznie bardziej trwałe niż karnisze z tworzywa sztucznego lub drewna. Dobry karnisz metalowy będzie nam służył przez wiele lat.