Jaki dodatkowy osprzęt do wózków widłowych stosujemy?

Praca wózków widłowych może być możliwa dzięki ich napędowi oraz funkcjom, które umożliwiają szybkie manewrowanie całym wózkiem, a także wykonywanie podstawowych manewrów, związanych ze zdejmowanie lub układaniem wszelkiego rodzaju materiałów (np. palet). Jednak aby wózki spełniały wszechstronne zadania, muszą być wyposażane w dodatkowe elementy i dodatki zwiększające ich funkcjonalność.

Dodatkowe elementy i akcesoria do wózków widłowych

osprzęt do wózków widłowychPierwszym i podstawowym elementem stosowanym do każdego wózka jest specjalne przedłużenie do wideł. Dzięki nim możliwe jest udźwignięcie towaru o większych gabarytach. Osprzęt do wózków widłowych to także wszelkiego rodzaju nakładki na widły. Dzięki nim możliwe jest podniesienie wielu elementów, bez ich zniszczenia lub porysowania. Wiele wózków jest wyposażanych w specjalne trawersy, które umożliwiają przeniesienie wielu elementów. Trawersy zawierają w sobie specjalne elementy, dzięki którym możliwe jest podniesienie ciężkich materiałów. Wiele elementów dodatkowych do wózków widłowych jest także wykorzystywanych do podnoszenia ludzi. Aby wykonać to zgodnie z przepisami, do wózka musi zostać dołączony specjalny kosz na ludzi, w którym pracownicy zostaną bezpiecznie podniesieni na pożądaną wysokość. Wózki widłowe mogą także służyć do podnoszenia beczek, co umożliwiają specjalne uchwyty, którymi możliwe jest bezpieczne łapanie beczki.

Dodatkowe elementy do wózków widłowych sprawiają, że wszechstronność użycia wózka może być dopasowana do konkretnego zadania. Wiele firm wykorzystuje szerokie zastosowanie wózków widłowych, które mogą przenosić tymczasowo ciężkie przedmioty, lub podnosić wiele innych elementów, dzięki specjalnym nakładkom i przedłużkom, które umożliwiają bezpieczne przenoszenie wielu towarów.