Jaka farbę proszkową wybrać?

Każde malowanie proszkowe jest nie tylko dużym wyzwaniem związanym z koniecznością posiadania odpowiednich pistoletów i innych sprzętów, ale przede wszystkim musi posiadać odpowiednie farby. To od ich rodzaju zależy, czy dana powierzchnia będzie zakryta i czy dotrze do każdego zakamarka podczas malowania.

Jakie są rodzaje farb proszkowych?

farby do malowania proszkowegoFarby proszkowe są wzmacniane lub nie ze względu na to, na jaką nakłada się je powierzchnię. Jeśli chce się malować przedmioty, które będą miały dużo kontaktu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, to warto nałożyć na nie farbę poliestrowe. Świetnie chronią powierzchnię przed złym wpływem wilgoci. Nakłada się często wewnątrz, gdyż daje taką możliwość. Wszystkie farby do malowania proszkowego są nastawione na chronienie powierzchni i świetnie do niej przylegają. Innym rodzajem farb są epoksydowe. To właśnie one po nałożeniu tworzą twardą warstwę, która jest stosunkowo odporna na ścieranie i zarysowanie. Takie powierzchnie bardzo przydatne są w motoryzacji na przykład. Nakładane są grubą warstwą i mają spełnić funkcję zabezpieczenie maski przed zarysowaniem. Jest to materiał bardzo lubiany i chętnie używany również w połączeniu z innymi substancjami. Są to zazwyczaj farby poliestrowo – epoksydowe. Ich połączenie sprawia, że farba ma wszystkie właściwości obu farb, tyle że w mniejszym natężeniu. Świetnie sprawdza się to w najróżniejszych materiałach i zastosowaniach.

Malowanie proszkowe jest wyjątkowo skuteczną metodą, która odnosi się nie tylko do najróżniejszych powierzchni. Metoda ta pozwala na trwale i całkowite pokrycie specyficznymi substancjami, takimi jak owa farba. To właśnie ona powoduje najlepsze zabezpieczenie dla danej struktury przed zniszczeniem lub działaniem niekorzystnych warunków.