Ekologiczne środki czystości

W naszych szafkach najczęściej trzymamy środki czystości, które wypełnione są po brzegi chemią. Znajdziemy w nich najczęściej chlor, który powoduje podrażnienia i alergie, a także zatrucia wziewne. Takim środkom nie można odmówić skuteczności w czyszczeniu i zwalczaniu zarazków, jednak źle wpływają zarówno na nasze zdrowie jak i na środowisko.

Naturalne środki do czyszczenia

eko środki czystościNajczęściej skuteczne i ekologiczne środki do czyszczeni znajdziemy w naszej własnej kuchennej szafce. Co możemy wykorzystać i jakie ma zastosowania? Przykładem pierwszym jest sól, która ma właściwości ścierne, antyseptyczne i dezynfekujące. Cytryna jest naturalnym wybielaczem. W połączeniu z sodą oczyszczoną lub solą poradzi sobie z plamami i tłuszczem. Ocet spirytusowy również pełni rolę wybielacza oraz środka usuwającego tłuszcz, ale również dezynfekuje, usuwa pleść i pozbywa się brzydkich zapachów. Soda oczyszczona ma właściwości ścierne i czyszczące. Połączenie jej z octem świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia łazienki. Soda kaustyczna poradzi sobie podczas udrażniana rur rozpuszczając złogi mydła i tłuszczu w odpływach. Te wszystkie wymienione produkty to składnik, które w połączeniu mogą skutecznie pomóc nam w czyszczeniu naszego domu lub mieszkania. Eko środki czystości są przede wszystkim bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Warto zatem zastanowić się czy nadal chcemy kupować gotowce, które często są droższe od tych, które możemy przygotować w domu z naturalnych składników.

Używając własnoręcznie przygotowanych przez siebie preparatów również możemy mieć czysty i lśniący dom. Nie dość, że wpłynie to na nasze zdrowie i samopoczucie to dodatkowo ograniczymy zużycie plastiku. Produkty ekologiczne, które jesteśmy w stanie przygotować sami są zdecydowanie tańsze i nie trzeba na nie wydawać majątku.