Dobry olejek konopny

Od kilku lat w naszym kraju jest głośno o medycznej marihuanie, która jest wykorzystywana w leczeniu wielu chorób. Z kwiatów konopi uzyskuje się bardzo wartościowy olejek, który ma silne działanie lecznicze i jest całkowicie bezpieczny.

Działanie olejku konopnego

olejek konopnyOd momentu legalizacji medycznej marihuany, na potęgę zaczęły pojawiać się sklepy oferujące kosmetyki i wszelkie wyroby z zawartością konopi. Olejek konopny pozyskuje się z kwiatów konopi i jest on bogaty w kwas kannabidiolowy. Obecnie CBD jest bardzo dobrze przebadane pod względem zdrowotnym, dzięki czemu można go bezpiecznie stosować w wielu sytuacjach. Olejek jest dostępny z różną zawartością CBD, stąd też wykazuje bardziej, lub mniej intensywne działanie. Przede wszystkim wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, czy nawet przeciwnowotworowe. Olejek zawiera znikome ilości psychoaktywnego związku THC, dlatego może on być stosowany w nieograniczonej ilości. Olej konopny jest bogaty w witaminy A, E, K oraz witaminy z grupy B. Zawiera też ważne dla naszego zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, które znajdziemy także w rybach. Ma w sobie dużo wapnia i cynku oraz jonów magnezu. Dzięki takiemu bogatemu składowi, działa przeciwutleniająco, wspomaga florę jelitową, zapobiega miażdżycy i zmniejsza poziom złego cholesterolu. Dzięki właściwościom antypsychotycznym pomaga osobom ze schorzeniami psychicznymi. Już od dawna było wiadomo, że olejek działa także antydepresyjnie oraz łagodzi stany lękowe.

Jak widać lecznicze działanie olejku konopnego jest bardzo szerokie. Mogą go stosować kobiety oraz mężczyźni w każdym wieku, bo pomaga na codzienne, ale także starcze dolegliwości. Jest wykorzystywany w wielu terapiach leczniczych prowadzonych w szpitalach.