Codzienna pielęgnacja włosów

Każde włosy potrzebują pielęgnacji. Długie czy krótkie, męskie czy damskie. Bez odpowiedniego nawilżenia i pielęgnacji, włosy staną się suche i matowe, w efekcie może dojść do ich nadmiernego wypadania. Szczególnie jesienią należy odpowiednio dbać o włosy.

Jak myć włosy?

szampony anwenKażda kobieta chciałaby mieć włosy jak w reklamach szamponów. W takich reklamach włosy mają dużą objętość i niesamowicie lśnią. Niestety bardzo ciężko jest sprawić, aby włosy miały dużą objętość. Bez odpowiedniej szczotki i suszarki nie jesteśmy w stanie unieść je od nasady. Zwłaszcza cienkie włosy mają problem z objętością. Szybko opadają i stwarzają wrażenie tłustych. Nie jedna kobieta czy mężczyzna posiada cienkie włosy. Taki rodzaj włosów szczególnie narażony jest na wypadnie i nadmierne przetłuszczanie. Aby odpowiednio zadbać o włosy należy zaopatrzyć się w dobrej jakości szampony anwen. Oprócz tego trzeba dowiedzieć się jaką techniką myć włosy, aby skutecznie je odbudować. Najpierw należy je zwilżyć. W zależności od długości włosów nakładamy odpowiednią ilość szamponu, następnie rozprowadzamy najpierw na dłoniach a dopiero później umieszczamy na czubku głowy. Kolejno, kolistymi ruchami, doprowadzamy do powstania piany. Nie należy paznokciami szorować skóry dłoni, ponieważ może dojść do jej podrażnienia. Głowę należy myć delikatnie, opuszkami palców. Po dokładnym rozprowadzeniu szamponu możemy zmywać go letnią wodą. Zaleca się spłukiwanie szamponu zimną wodą, ponieważ dzięki temu nadamy włosom połysk. Mężczyźni również powinni w taki sposób myć włosy.

Często przetłuszczające się włosy powinny być myte dwa razy, czyli po pierwszym spłukaniu szamponu powtarzamy całą czynność jeszcze raz. Po zakończeniu myciu można nałożyć odżywkę na końcówki, która pomoże odżywić i rozczesać włosy.