Bezpieczny wózek do roweru

Jazda na rowerze dostarcza wielu wrażeń i jest świetną zabawą i nauką dla dzieci. Jednak zanim maluch nauczy się na nim jeździć, to możemy go przewozić w przyczepce. Jest on w niej zabezpieczony z każdej strony i może w niej wszędzie jeździć z rodzicami.

Co gwarantuje bezpieczeństwo w wózku rowerowym?

bezpieczne wózki do rowerówDzieci bardzo lubią jeździć na rowerze, bo daje im to dużo swobody. Kiedy są małe, to wszędzie chcą być z rodzicami, dlatego zabieranie ich ze sobą kiedy się jeździ rowerem, jest naturalne. W takiej sytuacji przydadzą się bezpieczne wózki do rowerów, w których można wozić jedno, lub nawet dwójkę dzieci jednocześnie. Przy wyborze idealnego modelu, należy się kierować funkcjami jakie spełnia i jakością wykonania. Dobry wózek powinien posiadać w komplecie dyszel rowerowy, który się zamienia na małe, obrotowe koło. Wózek powinien pełnić trzy podstawowe funkcje, czyli być wózkiem biegowym, spacerowym i jednocześnie przyczepką rowerową. Niektóre modele w zestawie posiadają praktyczną moskitierę chroniącą dzieci przed owadami i ewentualnymi odłamkami mogącymi wpaść do środka. Wózek ma lekką konstrukcję aluminiową, która zapewnia mniejszy opór podczas jazdy, lub biegania. Mocny hamulec zapewnia maksymalnie krótką drogę hamowania. W środku znajduje się siedzisko wykonane z miękkiej, dopasowującej się do kształtu ciała, pianki. Dla bezpieczeństwa każde dziecko jest zapinane pasami bezpieczeństwa. Do wózka wchodzi się przez przednią, zapinaną na zamek, klapę. Dodatkowo boczne okna zapewniają dziecku dobrą widoczność.

Wózki mają specjalnie nisko osadzony środek ciężkości, dzięki czemu nie ma ryzyka, że się przewrócą na zakręcie. Są bardzo solidnie wykonane i posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość ich wykonania. Ponadto przechodzą mnóstwo testów jakości i funkcjonalności.